Tomek Urbaniak

Tomek Urbaniak urodził się w  grudniu 2010r. Ponad rok później 11 stycznia 2012r. podczas badań kontrolnych, wykryto u niego białaczkę limfoblastyczną. Od tego czasu Tomek jest leczony w Uniwersyteckim Szpitalu Specjalistycznym w Prokocimiu.Tomek był leczony chemioterpią,w tym czasie dostał ponad 74 dawki oraz zastosowano radioterapię. 16 lutego 2015r. zakończono leczenie w tym czasie Tomaszek przez rok nie wychodził ze szpitala. Radość nie trwała długo. W sierpniu 2015r. choroba powróciła. Ponownie leczenie,chemioterapia...

W styczniu 2016r. lekarze zdecydowali się na przeszczep szpiku kostnego. Dawcą został brat Tomaszka, 8-letni Wojtek. Przeszczep się udał i Tomaszek jest pod stałą opieką lekarską. Niebawem w końcu wyjdzie ze szpitala i znów będzie w domu z braćmi, rodzicami, babcią:)  Niestety dość długo nie będzie się mógł cieszyć radosnym życiem dziecka. Częste wizyty w szpitalu, ponowne wkłucia i leki oraz bardzo oszczędny tryb życia nie pozwoli mu długo poszaleć z braćmi i rówieśnikami. Tomek ma trzech braci, z których jeden także potrzebuje szczególnej opieki ponieważ choruje na autyzm. W takiej sytuacji jedno z rodziców musi pozostać przy dziecku, drugie stara się utrzymać rodzinę. Niestety w sytuacji rodziny Tomka, kiedy dwoje dzieci wymaga szczególnej opieki, a Tomek częstych wizyt w szpitalach i placówkach medycznych, często zachodzi konieczność opieki nad dziećmi przez oboje rodziców. W takiej sytuacji bardzo trudno jest o zapewnienie odpowiednich środków do życia i leczenia chłopców.

Dlatego w imieniu Tomka, jego rodziny oraz własnym bardzo prosimy o pomoc.

Konto do wpłat dla Tomka:

Bardzo dziękujemy za każdą wpłate w imieniu własnym i rodziny Tomaszka.

Mogą Państwo także pomóc naszym podopiecznym wrzucając datek do puszki wolontariuszy naszej fundacji, których można spotkać na ulicach miast polskich oraz w galeriach handlowych.