Nikola Rożek urodziła się 27 lipca 2012 r. jako trzymiesięczny wcześniak.

Ciąża przebiagała bardzo dobrze, nie było żadnych zastrzeżeń. Lekarze nie podjrzewali, że guz, z którym się urodziła jest początkiem poważnej choroby.

Podejrzewali, że to mogą być odleżyny. Kiedy obrzęk nie ustawał, po tygodniu zrobiono zdjęcie, które wykazało, że coś  zajmuje całe lewe śródpiersie.

3 sierpnia 2012 r. wykonano biopsję, która wykazała guz śródpiersia. Pó??niej Nikola miała operację, przy której miała pocięty mostek, spędziła dużo czasu na intensywnej terapii.

W grudniu Nikola została poddana operacji, podczas której wycieto część guza oraz usunięto trzy żebra. Nikola jest cały czas karmiona sondą bezpośrednio do żołądka oraz oddycha przez rurkę tracheotomiczną. Większość czasu spędza w szpitalu, czasami rodzicom uda się zabrać dziecko do domu, ale bardzo rzadko i na krótki okres czasu.

Nikolą opiekuje się mama, a tata ciągle pracuje żeby utrzymać rodzinę. Leczenie Nikoli jest bardzo kosztowne, dlatego zwracamy się z prośbą o pomoc dla małej Nikoli.

Nr konta, na które można wpłacić pieniądze dla Nikoli: