Tomek Urbaniak urodził się w  grudniu 2010 r. Ponad rok później, 11 stycznia 2012 r. podczas badań kontrolnych, wykryto u niego białaczkę limfoblastyczną. Od tego czasu Tomek jest leczony w Uniwersyteckim Szpitalu Specjalistycznym w Prokocimiu.

Tomek był leczony chemioterpią, w tym czasie dostał ponad 74 dawki oraz zastosowano radioterapię.

16 lutego 2015 r. zakończono leczenie, jednak przez rok Tomaszek nie wychodził ze szpitala. Radość nie trwała długo. W sierpniu 2015 r. choroba powróciła. Ponownie leczenie, chemioterapia...

W styczniu 2016 r. lekarze zdecydowali się na przeszczep szpiku kostnego. Dawcą został brat Tomaszka, 8-letni Wojtek. Przeszczep się udał i Tomaszek jest pod stałą opieką lekarską. Niebawem w końcu wyjdzie ze szpitala i znów będzie w domu z braćmi, rodzicami i babcią :)

Niestety dość długo nie będzie się mógł cieszyć radosnym życiem dziecka. Częste wizyty w szpitalu, ponowne wkłucia i leki oraz bardzo oszczędny tryb życia nie pozwoli mu długo poszaleć z braćmi i rówieśnikami.

Tomek ma trzech braci, z których jeden także potrzebuje szczególnej opieki, ponieważ choruje na autyzm. W takiej sytuacji jedno z rodziców musi pozostać przy dziecku, drugie stara się utrzymać rodzinę.

W sytuacji kiedy dwoje dzieci wymaga szczególnej opieki, a Tomek częstych wizyt w szpitalach i placówkach medycznych, zachodzi konieczność opieki nad dziećmi przez oboje rodziców. W takiej sytuacji bardzo trudno jest o zapewnienie odpowiednich środków do życia i leczenia chłopców.

Dlatego w imieniu Tomka, jego rodziny oraz własnym bardzo prosimy o pomoc.

Konto do wpłat dla Tomka: